جمعه 29 تير 1397
Friday, 20 July, 2018
بازدید مدیرکل اتحادیه بین‌المللی آلودگی هوا و نماینده سازمان بهداشت جهانی در این حوزه از رصدخانه شهری تهران

 مدیرکل اتحادیه بین‌المللی آلودگی هوا از کشور انگلستان و نماینده سازمان بهداشت جهانی در امور آلودگی هوا از کشور نروژ ضمن بازدید از رصدخانه شهری تهران با امکانات و ویژگیهای این مکان آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در این دیدار که در روز 24 تیرماه در مرکز رصد و آمار شهری و با هماهنگی مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران برگزار شد علاوه بر معرفی رصدخانه شهری تهران و کارکردهای آن، به معرفی سامانه تحلیل اطلاعات پرداخته شد.
رصدخانه شهری تهران مسئولیت تجمیع و رصد اطلاعات شهر را بر عهده دارد که از منابع مختلف جمع آوری شده است.
رئیس اداره رصدخانه در این نشست مختصری از تاریخچه تأسیس رصدخانه شهری تهران را تشریح و یکی از مهم‌ترین ویژگی آن را بصری‌سازی داده‌ها و اطلاعات عنوان کرد که این ویژگی در ایجاد فهم مشترک و انتقال سریع اطلاعات بسیار مؤثر است.
در ادامه، ویژگی‌های فنی و تجهیزات مورد استفاده در رصدخانه بررسی شد. ویدئو وال، پنجره‌های دیجیتال، پروژکتورها و ماکت به عنوان ابزارهای اصلی رصدخانه معرفی شده و دلایل استفاده هرکدام، نحوه قرارگیری فیزیکی، رزولوشن، کارکرد و چگونگی کنترل آن‌ها به طور کامل توضیح داده شد.
سپس مدعوین ضمن تقدیر از تلاش سازمان فاوای شهرداری تهران در تأسیس رصدخانه شهری و استفاده از ظرفیت‌های آن پرسش‌های خود را مطرح کرده و درباره کارکردها و چگونگی نصب و بهره برداری از تجهیزات فنی در حوزه بصری‌سازی داده‌ها گفتگو کردند.

#IMG_4808
#IMG_4808
#IMG_4823
#IMG_4823
#IMG_4836
#IMG_4836
#IMG_4856
#IMG_4856


1397/4/27 13:6:0
print