يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
برگزاری دوره کمک‌های اولیه در جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران

دبیرخانه HSE سازمان با همکاری معاونت آموزش اقدام به برنامه‌ریزی، شناخت مراکز برتر آموزشی و برگزاری دوره کمک‌های اولیه به مدت 20 ساعت در محل جهاد دانشگاهی واحد علوم پزشکی تهران نموده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، این دوره‌ها برای تعداد 60 نفر از اعضای کارگروه‌های تخصصی ارزیابی ریسک و مدیریت بحران و همچنین تعدادی از کارکنان واجد شرایط هر معاونت در حال برگزاری است.
اعضای شرکت کننده در این دوره‌ها در سه گروه مختلف تقسیم شده و طبق برنامه‌ریزی از هفدهم مرداد ماه تا پایان شهریورماه تحت آموزش این دوره‌ها قرار می‌گیرند.
در این دوره‌ها موضوعاتی همانند وظایف امدادگر، ارزیابی مصدوم، روش‌های اولیه نجات زندگی یا احیاء قلبی و غیره... به اعضای کارگروه‌های تخصصی و کارکنان مرتبط در سطوح مختلف سازمان آموزش داده می‌شود. انتظار می‌رود پس از این دوره‌ها افراد شرکت کننده بتوانند مهارت‌های لازم در این خصوص را کسب نمایند.
لازم به ذکر است پیش از این، یک دوره مقدماتی کمک‌های اولیه به مدت چهار ساعت توسط واحد آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در سازمان برگزار شده بود.

نگاهی به اهمیت کمک‌های اولیه
کمک‌های اولیه، مراقبت‌های خیلی فوری است که به یک فرد آسیب دیده یا فردی که دچار بیماری ناگهانی شده، ارائه می‌شود لذا دانستن کمک‌های اولیه برای همه لازم است.
حوادث همیشه در کمین هستند بنابراین دانستن چگونگی برخورد با فرد مصدوم و رسیدگی به جراحت‌های خفیف به فراگیری و آموزش کمک‌های اولیه نیاز دارد. امروزه توصیه می‌شود همه کمک‌های اولیه را بیاموزند زیرا هر فرد امکان دارد به طور ناگهانی و غیر منتظره در شرایطی قرار گیرد که برای کمک به خود یا دیگران به آن نیاز داشته باشد. در اکثر جوامع بیشترین علت مرگ، حوادث است و هنگامی که به دنبال آن حادثه، به طور مثال قلب از کار می‌افتد تأخیر در کمک‌رسانی حتی برای چند ثانیه یا دقیقه، عواقب ناخوشایندی در پی خواهد داشت.تعداد مشاهده: 9039
1395/6/2 14:11:0
print