يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
گزارش تصویری/ برگزاری جلسه طراحی مدل بومی تعالی سازمان

جلسه توجیهی پروژه طراحی مدل بومی تعالی سازمان با حضور مدیران و کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران باهدف ارائه توضیحاتی پیرامون مدل‌های تعالی و همچنین لزوم پیاده‌سازی آن در سازمان در سالن اجتماعات سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این سازمان، مدل‌های تعالی به منظور ارزیابی عملکرد سازمان، چهارچوبی مشخص را ایجاد و با استفاده از منطق RADAR، ضعف‌ها را شناسایی‌ نموده و در جهت بهبود آن اقدامات اصلاحی برنامه‌ریزی و پیش‌بینی می نمایند .

در این جلسه سهیل کوثری، معاون آمار، برنامه و بودجه سازمان، توضیحاتی پیرامون پروژه ارائه و بر ضرورت طراحی مدلی برای ارزیابی عملکرد سازمان تأکید کرد. وی مهم‌ترین اهداف این پروژه را طراحی مدلی در راستای مدل فعلی ارزیابی مناطق، لزوم حرکت سازمان به سوی مدل‌های تعالی و همچنین انجام اقدامات اصلاحی در سازمان به منظور ایجاد نتایج مطلوب عنوان نمود.

شناسایی سازمان‌های برتر، مشخص کردن نحوه حرکت سازمان به‌سوی تعالی، ایجاد معیاری برای امتیازدهی به واحدها بر اساس خودارزیابی و با استفاده معیارهای مناسب ، به وجود آوردن زمینه‌های لازم برای ارزیابی سازمانی و حرکت به‌سوی مدیریت کیفیت جامع از مهم‌ترین اهدافی است که مدل‌های تعالی سازمانی دنبال می‌کنند.

شایان ذکر است بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده مدل پیشنهادی در ابتدای مهرماه توسط شرکت مشاور ارائه خواهد شد. این مدل می‌بایست با همکاری کمیته اجرایی تعیین‌شده توسط معاونت‌ها، مورد بررسی قرارگرفته و مدل تصویب‌شده، پیاده‌سازی، اجرا و ارزیابی شود.

 تعداد مشاهده: 922
1395/6/31 11:13:0
print