يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
تأکید بر اهمیت الزامات استانداردهای HSE در حوزه‌های اجرایی

 ممیزی داخلی HSE در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران برگزار شد و در آن الزامات مرتبط با الزامات و نکات راهنمای HSE در این سازمان بررسی و نقاط قوت، بهبود و عدم انطباق‌ها تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در جلسه افتتاحیه، شهلا اسکندانی هدف اولیه از انجام ممیزی را خودارزیابی سازمان در زمینه HSE دانست و ترکیب تیم ممیزی کننده را که شامل سرممیز، ممیز، مشاور فنی و یکی از اعضای کارگروه بود را توضیح داد.

سپس یحیایی سرممیز حاضر در جلسه، اصطلاحات و تعاریف کلی ممیزی را مرور کرده و با اشاره به اهمیت اصول اخلاقی در انجام ممیزی گفت: تعیین اهداف، تعریف اهداف و روش پایش برنامه ممیز، بازنگری بهبود فرایند ممیزی از اجزای چرخه آن است.

وی در ادامه مدارک و مستندات مورد نیاز برای بررسی پیش از ممیزی را نام برده و بر اهمیت وقوف ممیزان بر خط مشی، اهداف و ساختار سازمان مورد نظر تأکید نموده و گفت: هدف از انجام ممیزی فقط یافتن ایرادات نیست و مهم‌ترین هدف در واقع ایجاد ارزش افزوده برای سازمان بوده و در انجام این فرایند نگرش مبتنی بر شواهد عینی از اهمیت بالایی برخوردار است.

ممیزی استانداردهای HSE در سازمان در دو روز چهارم و هفتم اسفندماه انجام شده و جلسه اختتامیه و اعلام نتایج ارزیابی در روز نهم اسفند در سازمان برگزار شد.

در جلسه اختتامیه ممیزی داخلی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، اسکندانی ضمن تشکر از همه عوامل کارگروه HSE سازمان به تلاش‌های این گروه در یک سال اخیر اشاره کرده و بر جمع‌آوری مستندات و ثبت تمامی اقدامات در این حوزه تأکید کرد.

مهرداد حقیقی، رئیس اداره طرح و برنامه در ادامه جلسه، دریافت گواهینامه اعتبار در زمینه HSE را متفاوت از سایر سیستم‌های مدیریتی دانست و با اشاره به دوره‌ای که HSE در سازمان شکل گرفت، مسیر طی شده و پیش رو و برآورده‌سازی الزامات و فرهنگ‌سازی در این زمینه را مهم‌تر از کسب صرف گواهینامه دانست و گفت: ممیزی داخلی HSE که در چند روز اخیر در سازمان و ساختمان‌های مربوط به سازمان انجام شد، سطحی بالاتر از ممیزی داخلی معمول داشته و سخت‌گیرانه‌تر برگزار شد تا نقاط ضعف و عدم انطباق‌ها با دقت بیشتری استخراج شده تا بر اساس آن برنامه‌ریزی دقیقی برای اصلاح آن‌ها در آینده صورت گیرد.

سپس نتیجه ممیزی انجام شده در قالب سه بخش نقاط قوت، موارد قابل بهبود و عدم انطباق‌ها بررسی شده و در پایان اعضای کارگروه و حاضرین در جلسه به ابراز نظرات خود درباره مشکلات موجود و چگونگی رفع آن‌ها در آینده و اهمیت مسائل مربوط به HSEبه بحث و تبادل نظر پرداختند.

تعداد مشاهده: 423
1395/12/10 12:14:0
print