يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
تأکید بر اهمیت رویکردهای دانش محور شهرداری تهران

 کنفرانس علمی فناوری اطلاعات در مدیریت شهری در روز هفدهم اسفند ماه جاری در برج میلاد برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران حدود 100 مقاله علمی در رابطه با محورهای معین شده به دبیرخانه اولین دوره کنفرانس علمی فناوری اطلاعات در مدیریت شهری رسید که پس از انجام سه دوره داوری برای هر مقاله در حدود 40 مقاله انتخاب شده و در روز برگزاری کنفرانس ارائه خواهند شد.

گسترش اطلاعات شهروندی

دکتر ابطحی، عضو هیئت علمی دانشگاه شریف، کنفرانس فناوری اطلاعات در مدیریت شهری را فرصت مناسبی برای معرفی اقدامات شهرداری در حوزه IT دانست و با اشاره به کارگاهی که در روز کنفرانس در همین زمینه برگزار می‌شود، گفت: معرفی فعالیت‌های سالانه در کنفرانس‌ها و همایش‌های مختلف در این حوزه بسیار مؤثر است. مثلاً رصدخانه شهری تهران بسیار امکان و قابلیت معرفی به دانشجویان را دارد. همچنین شهرداری اقدامات بسیار خوبی را درزمینهٔ GIS انجام داده است که قابلیت انتشار دارد. اشاعه کار انجام شده با هدف گسترش اطلاعات شهروندی اقدامی است که مزایای بسیاری برای شهرداری تهران و بخصوص برای دانشگاهیان نیز دارد.

سطح علمی مقالات

دکتر سیدحسین خواسته، عضو هیئت علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و از اعضای هیئت داوران کنفرانس در همین رابطه گفت: کنفرانس علمی فناوری اطلاعات و مدیریت شهری به عنوان اولین دوره بسیار قوی برگزار و استقبال بسیاری از آن شده است. سطح مقالات از نظر علمی بسیار بالا و فراتر از حد انتظار بود. در کل این مسئله که شهرداری تهران رویکردهای دانش محور دارد بسیار حائز اهمیت است.

توجه به کیفیت کنفرانس

شاهین حسابی عضو هیئت علمی دانشکده کامپیوتر دانشگاه شریف و عضو کمیته علمی داوری مقالات با اشاره به حد بالاتر از انتظار مقالات به لحاظ علمی گفت: با توجه به اینکه اولین دوره برگزاری این کنفرانس، انتظار این تعداد زیاد مقاله را نداشتیم. با توجه به اینکه 40 درصد مقالات پذیرفته شده است و در مقایسه با کنفرانس‌های باسابقه‌تر این مقدار مقاله قابل قبول، بسیار اهمیت دارد و نشان دهنده کیفیت مقالات است. شهرداری تهران می‌تواند با برنامه ریزی بهتر این کنفرانس را باکیفیت‌تر از امسال نیز برگزار نماید.

شایان ذکر است کنفرانس علمی فناوری اطلاعات و مدیریت شهری در روزهای هفدهم و هجدهم اسفند ماه همزمان با اختتامیه جشنواره ساب‌پرتال‌های شهرداری و محله‌های شهر تهران در برج میلاد برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس festival.tehran.ir مراجعه نمایند.


تعداد مشاهده: 384
1395/12/16 12:40:0
print