يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
ایجاد تغییر و انجام فعالیت‌های دانش محور با تأکید بر فناوری اطلاعات

  اولین دوره کنفرانس فناوری اطلاعات در مدیریت شهری صبح روز هفدهم اسفند ماه در برج میلاد آغاز به کار کرد.  
 به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که با حضور علی‎اصغر قائمی، مدیرعامل این سازمان، جعفر حبیبی، رئیس انجمن کامپیوتر ایران، علی کرمانشاه، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و پژوهشگران برگزار شد، محورهای کنفرانس و ویژگی‌های آن معرفی و تشریح شد.
 در ابتدای این مراسم دکتر حبیبی، ضمن اشاره به زمان کوتاه تهیه مقدمات برگزاری این کنفرانس، کیفیت مقالات پذیرفته شده را قابل قبول توصیف کرد و گفت: کمیته علمی کنفرانس، بهترین مقاله را پس از ارائه همه مقالات، انتخاب می‌کند. مؤلف این مقاله در روز هجدهم در مراسم اختتامیه جشنواره ساب‌پرتال‌های شهرداری تهران معرفی و تقدیر خواهد شد.

 تجربیات فناوری اطلاعات شهرداری تهران
 در ادامه، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با اشاره به 9 دوره برگزاری جشنواره ساب پرتال‌های شهرداری تهران این تجربیات را مغتنم خواند و سپس با مرور تجربیات برگزاری جشنواره‌های ساب‌پرتال‌های محلات شهر تهران و شکوفا گفت: بنا به پیشنهاد دکتر قالیباف موظف شدیم پس از انجام چند دوره جشنواره بر بار علمی و محورهای دانشی این فعالیت‌ها بیافزاییم. کنفرانس فناوری اطلاعات در مدیریت شهری از جمله تلاش ما برای شنیدن پیشنهادات علمی از زبان پژوهشگران و دانشگاهیان است.

 بهبود مدل‌های مدیریتی
 علی کرمانشاه، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در پایان این مراسم، مهم‌ترین ویژگی فناوری‌های نوین را ایجاد تغییر دانست و مدیریت شهری را بستر مناسبی برای ایجاد تغییر و انجام فعالیت‌های دانش محور در راستای خدمت‌رسانی سهل‌تر به اقشار مختلف مردم دانست و گفت: دو رویکرد درباره فناوری اطلاعات وجود دارد. رویکرد اول به جنبه‌های کمکی فناوری اطلاعات در راستای پیشرفت انواع کسب و کار توجه دارد. در رویکرد دوم به فناوری اطلاعات به عنوان نیرویی که اساساً کلیت کسب و کار را دچار تحول و تغییر می‌کند نگاه شده و برای ایجاد نوآوری استفاده می‌شود. فناوری اطلاعات در مدیریت شهری مدل‌های مدیریتی را تغییر داده و بهبود می‌بخشد.
 در ادامه برگزاری این کنفرانس، کارگاه شبکه‌های اجتماعی و مدیریت شهری توسط محمدمهدی کارگر، مشاور رسانه‌های اجتماعی شهردار تهران ارائه شد و در آن تجربیات چندساله شهرداری تهران در راه اندازی و اداره شبکه‌های اجتماعی، چالش‌ها و مزایای آن بررسی شد.
 کارگاه‌های شهر هوشمند و ملزومات آن، اینترنت اشیا و مدیریت شهری و همچنین کارگاه درس آموخته‌های مدیریت شهری از منظر ICT توسط علی اصغر قائمی، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران نیز برگزار شد. در این کارگاه نگاه شهرداری تهران به مسئله فناوری اطلاعات و ارتباطات و رویکردها، راهبردها و عملکرد کلی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران تشریح و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
 همچنین مقالات پذیرفته شده در محورهای اصلی کنفرانس نیز ارائه شد. محورهای این کنفرانس شامل حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست و سلامت شهری، ایمنی و مدیریت بحران، فرهنگی و اجتماعی، توسعه شهری، شهرسازی و معماری، خدمات شهری، هوشمندسازی و اقتصاد شهری است.

 


تعداد مشاهده: 364
1395/12/17 22:0:0
print