يكشنبه 29 بهمن 1396
Sunday, 18 February, 2018
بازديد معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد از رصدخانه شهری

حسین میرشجاعیان معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در رأس هیئتی و پروفسور تام لی از ایرلند از رصدخانه شهری تهران بازدید کرده و در این دیدار با امکانات موجود در رصدخانه شهری تهران و چگونگی تجمیع و نحوه کاربرد اطلاعات در این مکان آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این جلسه علی‌اصغر قائمی، مدیرعامل و برخی از معاونان سازمان به همراه محمدباقر دشتگرد، مدیرعامل موسسه فناوران حضور داشتند.
مدعوین در جلسه برگزار شده در رصدخانه شهری تهران با کارکرد رصدخانه به‌عنوان فضای تصمیم‌سازی بهینه و ارائه گزارش‌های تحلیلی آشنا شدند.
نمونه گزارش‌های تهیه شده از آمار و اطلاعات بهداشتی، اقتصادی، اجتماعی و کیفیت زندگی در تهران بر روی ماکت شهر تهران برای مدعوین ارائه شد. گزارش جمعیتی شهر و درصد رشد جمعیت به تفکیک مناطق، سطح باسوادی و تحصیلات دانشگاهی، دسترسی به حمل و نقل عمومی و فاکتورهایی که در طرح سنجش عدالت سلامت وجود دارند مورد بحث و بررسی قرار داده شد.
حسن علیشیری، از کارشناسان رصدخانه توضیحاتی درباره ماکت 1/10000 شهر تهران ارائه داد و به تشریح نمونه گزارش‌های تهیه شده بر روی این ماکت پرداخت و مزایای وجود رصدخانه برای کلانشهرهای جهان را برشمرد.
سپس ویدئو وال، پنجره‌های دیجیتال و ماکت شهر تهران به عنوان سه عنصر با اهمیت در رصدخانه معرفی و رویکردهای تئوریک و تکنیکال تأسیس رصدخانه در تهران و جهان برشمرده شد.
در این نشست، سامانه جامع اطلاعات مکانی، نقشه‌های موضوعی و گزارشات مکان‌محوری که مبنای بسیاری از تصمیم‌گیری‌ها در مدیریت شهری است از دیگر مباحث مطرح شده در این جلسه بود.
تعداد مشاهده: 523
1396/2/13 15:24:0
print