چهارشنبه 4 بهمن 1396
Wednesday, 24 January, 2018
سلامت بانوان

همه‌ساله هفته آخر مهرماه به‌عنوان هفته ملی سلامت بانوان ایرانی باهدف حساس سازی و اطلاع‌رسانی در خصوص مهم‌ترین اولویت‌های سلامت زنان برگزار می‌گردد. شعار امسال هفته ملی سلامت بانوان ایران "ورزش؛ نسخه رایگان سلامت زنان" با تأکید بر ارتقای سلامت زنان و کنترل عوامل خطر بیماری قلبی-عروقی (به‌عنوان اولین و مهم‌ترین علت مرگ زنان 70-30 سال)  همچنین توجه به زنان به‌عنوان کانون عاطفی خانواده تعیین گردیده است .
فعالیت‌های ورزشی منظم به همراه تغذیه مناسب، حفظ و ارتقای شئون معنوی و اخلاقی و استفاده از دستورات دین مبین اسلام در چگونگی اداره خانواده می‌تواند در بالا بردن ضریب سلامت زنان و پیشگیری از بیماری‌ها به‌عنوان علل عمده مرگ و ناتوانی آن‌ها در سراسر دنیا مؤثر باشد. تحرک جسمی مستمر در جلوگیری از ابتلا به امراض قلبی و عروقی نقش به سزایی دارد. این امراض شامل بیماری‌های قلبی، فشارخون و ضربان قلب بالا، یک‌سوم از علل مرگ‌ومیر زنان در سراسر دنیا را تشکیل می‌دهند. در کشورهای پیشرفته و درحال‌توسعه روند رشد بیماری افسردگی در زنان تقریباً دو برابر مردان است، لذا  ورزش می‌تواند در کاهش استرس، اضطراب، افسردگی و احساس تنهایی در ایشان نقش به سزایی داشته و با ایجاد اعتمادبه‌نفس، زمینه مناسب برای فعالیت‌های اجتماعی متکی به امید و تلاش را برای آن‌ها فراهم سازد.
در این پمفلت سعی کردیم با توجه به شعار هفته سلامت بانوان، (ورزش؛ نسخه رایگان سلامت زنان) بیشتردر خصوص اهمیت ورزش بانوان مطالبی را در اختیارتان قرار دهیم.

برای مشاهده پمفلت اینجا کلیک نمایید.
دبیرخانه HSE سازمان فناوری اطاعات و ارتباطات


تعداد مشاهده: 171
1396/7/25 12:45:0
print