تجلیل از سازمان فاوای شهرداری تهران در جشنواره نشان تعالی HSE شهرداری تهران

سازمان فاوا رتبه نخست HSE در سازمان‌های شهرداری شد.

image

سازمان فاوای شهرداری تهران موفق به کسب مقام برتر جشنواره نشان تعالی HSE در سازمان‌های شهرداری در حوزه پیاده‌سازی سیستم مدیریتی سلامت، ایمنی و محیط‌زیست (HSE MS) شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در آیین اختتامیه جشنواره نشان تعالی HSE که با همکاری شهرداری پایتخت و دانشگاه تهران و به‌صورت مجازی برگزار شد، پیروز حناچی، شهردار تهران، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر، حامد مظاهریان، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا و معاونان و مشاوران شهردار تهران به همراه شهرداران مناطق و اساتید دانشگاه و دست‌اندرکاران حوزه HSE در شهرداری و شهر تهران حضور داشتند.
در این مراسم با تقدیر از مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری در حوزه‌های مختلف ایمنی و سلامت، در بخش HSE MS که مرتبط با مدیریت سلامت، ایمنی و محیط‌زیست است، از سازمان فاوای شهرداری تهران برای رعایت و اهتمام در این زمینه تقدیر شد.
در این مراسم، حناچی، شهر را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بشر دانست و حفظ سلامت انسان و سایر موجودات را کاری خداپسندانه و ضرورتی انکارناپذیر خواند و گفت: از خصیصه‌های اصلی کلان‌شهرها، پیچیدگی و چندوجهی بودن حوادث و اتفاقات در آن‌هاست. بسیاری از حوادث هستند که قابلیت تشخیص ریسک را دارند و متأسفانه در برخی موارد علیرغم تلاش‌های بسیار، میزان وقوع اتفاقات ناگوار بالاست.
شهردار تهران در ادامه این نشست ابراز امیدواری کرد HSE به اخلاق سازمانی در شهرداری بدل شود و افزود: در انجام پروژه‌ها و مأموریت‌ها مهم این است که از ابتدا همه‌چیز اصولی و درست انجام شود و جلوی احتمال خطر گرفته شود. ما سعی داریم تعهد به تعالی HSE را توسعه دهیم و از این‌رو ارزیابی تعالی در این حوزه را به نهادی بی‌طرف واگذار کردیم.
زهرا صدراعظم نوری نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت جامعه‌ای سالم، پیشگیری از حوادث و بحران‌ها را یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت شهری عنوان کرد و زندگی در محیط‌زیستی سلامت و پایدار را ثمره این اهداف دانست. او همچنین الزام رعایت ایمنی در اماکن عمومی از سوی شهرداری تهران را در جهت توسعه و تعالی این حوزه توصیف کرد.
مظاهریان نیز در ادامه با اشاره به همکاری شهرداری با دانشگاه تهران بر ادامه این تجربه مشترک تأکید کرد و تعیین مسیری شفاف برای تعالی حوزه ایمنی و سلامت در شهرداری تهران را با هدف کاهش و کنترل خسارات و پایداری کسب‌وکارها از عوامل مهم ادامه این مسیر برشمرد.
در پایان این نشست مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری تهران که مسیر قابل‌توجهی را در تعالی HSE طی کرده‌اند، مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

1399/09/08 12:59:00 ب.ظ
print