معرفی مدیر عامل
 

دکتر محمد فرجود

زندگی‌نامه: محمد فرجود (۱۳۶۱)

محمد فرجود، دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۶۱ در شهر شیراز متولد شد.
او با کسب رتبه ۳۸ کشوری در رشته مهندسی مکانیک تحصیلات تکمیلی و عالی خود را در دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد. همچنین با کسب رتبه ممتاز 14 در آزمون ورودی در مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت اجرایی (MBA) همان دانشگاه تحصیلات خود را ادامه داد.
فرجود که عضو بنیاد ملی نخبگان است، اکنون در حال اتمام دوره دکتری خود در دانشگاه تربیت مدرس در رشته مدیریت استراتژیک است.
او فعالیت‌های کاری خود را در حوزه سیاست گذاری و مدیریت فناوری با تمرکز بر فناوری‌های نوین آغاز کرد و در ادامه به عنوان معاونت توسعه کسب و کار در هلدینگ سرمایه گذاری صنایع نوین تأمین (وابسته به شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) در توسعه خدمات و فناوری‌هایی مانند فناوریهای زیستی، نانو و اطلاعات و ارتباطات فعالیت های متعددی داشته است.
سپس با سمت مدیر پروژه اپراتور سوم، در تمامی فازهای این پروژه از مطالعات تا راه اندازی نقش مهمی بر عهده گرفت و پس از تأسیس شرکت رایتل نیز با سمت مدیر ارشد بازاریابی آن شرکت به فعالیت خود در این شرکت ادامه داد.
فرجود از سال ۱۳۹۴ با سمت مدیرکل کسب و کار سازمانی به ایرانسل پیوست و ضمن ایجاد تحول جدی در این حوزه گامهای موثری در توسعه راهکارهای نوین سازمانی همچون خدمات ارتباطی پیشرفته، خدمات دیتا، اینترنت اشیاء، راهکارهای شهر هوشمند، حمل و نقل هوشمند، راهکارهای ابری، خدمات نوین پرداخت، کلان داده‌ها برداشته است به نحوی که واحد تحت مدیریت او در دو سال متوالی به عنوان واحد برتر در کل گروه MTN در حوزه خدمات سازمانی برگزیده شد.
فرجود همچنین در مقاطعی نیز به عنوان مشاور سرمایه گذاری در سازمان منطقه آزاد کیش، مشاور شهرداری مشهد در توسعه خدمات فیبر نوری و مشاور بنیاد ملی بازیهای رایانه‌ای مشغول به فعالیت بود.
در دوره جدید مدیریت شهری، او گفتمان نوین شهر هوشمند و برنامه «تهران هوشمند» را در شهرداری تهران بنا نهاد و مسوولیت دبیری شورای راهبردی تهران هوشمند را نیز بر عهده گرفت. شورایی که ریاست آن بر عهده شهردار تهران است و چهره ها و نخبگان دانشگاهی و فعالان بخش خصوصی در آن حضور دارند.