جمعه 06 خرداد 1401
معرفی نسخه موبایل شهرداری تهران

 • نقشه
 • نقشه
 • خدمات الکترونیک
 • خدمات الکترونیک
 • خبر
 • خبر
 • بانک اطلاعات شهری
 • بانک اطلاعات شهری
 • درباره شهرداری
 • درباره شهرداری
 • نیازمندیهای روز
 • نیازمندیهای روز

نقشه کامل شهر

کاربران با انتخاب ابن گزینه می توانند به صورت آنلاين از طريق مرورگر تلفن همراه كه بر روي اغلب گوشيهايي كه قابليت دسترسي به اينترنت از طريق WiFi‌ يا سرويسهاي مخابراتي نظیر GPRS دارند، نقشه تهران را مشاهده نمایند. .با انتخاب این گزینه کاربران می توانند نقشه تهران روی سایت گوگل را باامکان بزرگنمایی و کوچکنمایی در چند مرحله و حرکت روی نقشه در چهار جهت اصلی مشاهده کنند.

خدمات الکترونیک

سامانه 137 با انتخاب سامانه 137 کاربر می تواند مشکلاتی را که در سطح شهر در زمینه های مختلف مشاهده می کند در قسمت ثبت خبر وارد کند و پس از تکمیل فرم مربوطه و دریافت شماره پیگیری، در مراحل بعدی خبرهای ثبت شده خود را پیگیری نماید. نکته مهم در اینجا اینست که کاربری که شماره پیگیری را از طریق موبایل دریافت میکند میتواند علاوه بر موبایل از طریق اینترنت و تماس با مرکز137 نیز خبر خود را پیگیری نماید. آخرین وضعیت پرونده شهرسازی در این بخش کاربر با داشتن شماره پرونده، شماره بلوکی که ملک در آن واقع شده است، نام منطقه و وارد کردن کدامنیتی می تواند نام، نام خانوادگی و آدرس مالک، آدرس ملک، پلاک ثبتی ، آخرین مرحله ساختمانی، آخرین اقدام روی پرونده و آخرین درخواستهایی که روی پرونده انجام شده است را به تفکیک نوع در خواست، شماره و تاریخ آن مشاهده نماید.
استعلام عوارض نوسازی و پسماند در این بخش کاربر با ورود شماره بلوک، شماره ملک، شماره واحد و کد امنیتی، می تواند عوارض نوسازی ملک خود را به تفکیک مبالغ بدهی و پرداخت شده به صورت سالانه مشاهده نماید. قابل ذکر است که کلیه مبالغی که کاربر مشاهده می کند بدون محاسبه جریمه دیرکرد نمایش داده شده است. همچنین در ادامه کاربر می تواند وضعیت پرداختي هاي عوارض پسماند ملك خود را مشاهده نماید. استعلام عوارض خودرو در این بخش کاربر در مرحله اول باید نوع پلاک خود اعم از شخصی، عمومی، دولتی، تاکسی، قدیمی ساده، قدیمی لیزری را انتخاب کند و در مرحله بعد پس از وارد کردن ارقام و حروف روی پلاک خودرو به ترتیبی که در فرم قرارداده شده است، می تواند نام و نام خانوادگی مالک، مانده بدهکاری، جریمه دیرکرد و مبلغ قابل پرداخت عوارض خودروی خود را مشاهده نماید.
فیش حقوقی کارکناندر این سرویس کلیه کارکنان رسمی شهرداری با وارد کردن شماره پرسنلی، شماره حساب، شماره شناسنامه و کد امنیتی، میتوانند اطلاعات فیش حقوقی خود را مشاهده نمایند. این اطلاعات شامل مواردی مانند نام و نام خانوادگي، تاریخ فیش حقوقی، مبلغ قابل پرداخت به عدد وحروف، حقوق و مزايا (شامل حقوق و مزایا، حقوق مبنا، افزايش سنواتي، فوق العاده شغل و...)، كسورات (شامل بازنشستگي شهرداري، بيمه درماني شهرداري و... ) و جستجو در بايگاني سالهای گذشته می شود. . فیش حقوقی بازنشستگان در این سرویس کلیه کارکنان بازنشسته شهرداری با وارد کردن شماره پرسنلی، شماره حساب، شماره شناسنامه و کد امنیتی، میتوانند اطلاعات فیش حقوقی خود را مشاهده نمایند.این اطلاعات شامل مواردی مانند نام و نام خانوادگي، تاریخ فیش حقوقی، مبلغ قابل پرداخت به عدد وحروف، حقوق و مزايا (شامل حقوق مبنا،كمك هزينه اولاد،كمك هزينه عائله مندي، بن، مانده قبلي)، كسورات (شامل بيمه درماني شهرداري وكانون بازنشستگي) و جستجو در بايگاني سالهای گذشته می شود. .

بخش خدمات الکترونیک شامل سرویسهای خاص شهرداری است که در پرتال شهرداری تهران نیز موجود می باشند. این سرویس ها باهدف رفع نیاز کاربران از طریق موبایل، در امور مرتبط با وظایف شهرداری تولید شده اند. در حال حاضر شش سرویس شامل سامانه 137، مشاهده آخرین وضعیت پرونده شهرسازی، مشاهده قبوض نوسازی و پسماند، مشاهده فیش حقوقی کارکنان شهرداری، فیش حقوقی بازنشستگان و استعلام عوارض خودرو در این بخش قابل استفاده می باشند.کاربران با انتخاب هر یک از سرویسها و وارد کردن داده های مورد نیاز می توانند به اطلاعات درخواستی خود دست یابند. قابل ذکر است که این بخش در حال توسعه می باشد و در فاز بعدی سرویس های 1888، قوانين و مقررات شهرداري، استعلام پرونده ماده صد و حستجوي اموات بهشت زهرا نیزاضافه خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر نشانه گر را روی آیکن های مقابل قراردهید.

خبر

با کلیک بر روی این آیکن، کاربران می توانند به صورت آنلاین، از اخبار مندرج در پورتال mobile.tehran.ir مطلع شوند.

بانک اطلاعات شهر

معابر و دسترسی محلی در این بخش کاربر می تواند نام کوچه، محله، خیابان و سایر معابر را پس از تایپ در بانک اطلاعاتی معابر جستجو کرده و موقعیت آنرا بر روی نقشه مشاهده کند. این بخش شامل بیش از 40،000 اطلاعات می باشد. موسسات مالی و اعتباری در این بخش مشخصات وموقعیت مکانی بانکها و موسسات مالی و اعتباری قرار دارد. .
مراکز بهداشتی و درمانی مشخصات و موقعیت مکانی کلیه مراکز و اماکن بهداشتی و درمانی را می توان در این بخش مشاهده کرد. مراکز فرهنگی و ورزشی در این بخش می توان اطلاعات و موقعیت مکانی کلیه مراکز و دفاتر فرهنگی و ورزشی موجود در سطح شهر را مشاهده کرد.
سازمانها و ادارات مشخصات و موقعیت مکانی کلیه سازمانها و ادارات دولتی و عمومی در این بخش قرار دارد مانند: شهرداریها، وزارتخانه ها و ادارات وابسته، مراکز قضایی و نیروی انتظامی و ... . اطلاعات و اماکن عمومی در این بخش اطلاعات و موقعیت مکانی مربوط به اماکن عمومی که بیشتر شهروندان به آن نیازمند بوده و به آنها مراجعه می کنند درج شده است مانند: پمپ بنزین، مراکز مذهبی، مراکز اقامتی، پارکینگ و ... .

در این قسمت می توان موقعیت و مکان مورد نظر را از بانک اطلاعاتی موجود جستجو کرد و موقعیت مکانی یافت شده را بر روی نقشه به همراه توضیحات ثبت شده مشاهده نمود. به عنوان مثال، برای یافتن نزدیک ترین داروخانه، مطب، آژانس مسکن و ... می توان با تعیین محدوده مورد جستجو بر روی نقشه و انتخاب گزینه جستجو، نزدیک ترین موارد یافت شده به همراه نقشه را مشاهده نمود. همچنین می توان با استفاده از گزینه تماس، با مکان انتخابی تماس حاصل نموده و یا از طریق گزینه توضیحات از جزییات بیشتر مطلع شد.بانک اطلاعات شهر شامل اطلاعات اماکن عمومی، مراکز فرهنگی -ورزشی، بهداشتی و درمانی، سازمانها و ادارات، موسسات مالی و اعتباری و معابر می باشد.برای اطلاعات بیشتر نشانه گر را روی آیکن های مقابل قراردهید.

درباره شهرداری

با انتخاب این قسمت اطلاعاتی درباره شهرداری تهران، روی گوشی تلفن همراه قابل مشاهده است.

نیازمندیهای روز

با این سرویس کاربر می تواند از اطلاعاتی مانند: زمان حرکت قطارها، پروازها، نرخ طلا، سکه و ارز، برنامه سینماها، تئاتر و سایر اطلاعات ضروری به صورت آنلاین و به روز مطلع شود. این امکان برای کاربران تلفن همراه از طریق سرویس SMSو GPRS امکان پذیر است.

نسخه موبایل پورتال شهرداری تهران شامل اخبار و سامانه ای شامل: نقشه، خدمات الکترونیک، اخبار، بانک اطلاعات شهر،درباره شهرداری، نیازمندیهای روز و پست الکترونیک می باشد. این سامانه به صورت آنلاین از طریق پایگاه اینتر نتی  (mobile.tehran.ir) در دسترس قرار دارد. توضیحات تکمیلی در مورد نحوه کار با بخشهای مختلف سامانه فوق درسمت راست ارائه شده است.

دریافت نسخه آفلاین نقشه تهران (ویژه موبایل) : 

  1 - نسخه با بزرگنمایی 6 برابر (Jar + Jad)

     حجم فایل : 5.11 MB      نام فایل : TehranMap-1-0-1-6z.zip   2 - نسخه با بزرگنمایی 7 برابر (Jar + Jad)

     حجم فایل :MB 13.5

      نام فایل : TehranMap-1-0-1-7z.zip